Σημαντικές Ανακοινώσεις

Νέο Τεύχος του “Επιστήμη για το Περιβάλλον” (Καλοκαίρι 2019)

Το νέο τεύχος της περιοδικής έκδοσης του ΠΜΣ “Περιβαλλοντική Πολιτική & Διατήρηση Βιοποικιλότητας” του Τμήματος Περιβάλλοντος, το “Επσιτήμη για το Περιβάλλον”, είναι πλέον διαθέσιμο από εδώ (καλοκαίρι 2019). Καλή Ανάγνωση!

Περιβάλλον & Φύση – Τεύχος Ιουνίου 2019

Το νέο τεύχος του περιοδικού ενημερωτικού δελτίου του Τμήματος Περιβάλλοντος, “Π&Φ – Περιβάλλον & Φύση”, είναι πλέον διαθέσιμο από εδώ (Τεύχος 20, Ιούνιος 2019). Καλή ανάγνωση!

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου στα 1000 κορυφαία ακαδημαϊκά ιδρύματα του κόσμου για το 2019 στον τομέα των Φυσικών Επιστημών

Σύμφωνα με την THE (Times Higher Education) «World University Rankings» list για το 2019, τον έγκυρο κατάλογο των 1.000 κορυφαίων Πανεπιστημίων του κόσμου, το Πανεπιστήμιο Αιγαίου κατατάσσεται στις θέσεις 501-600 για τον τομέα των Φυσικών Επιστημών (Physical Sciences) ο οποίος περιλαμβάνει τα γνωστικά αντικείμενα Μαθηματικών & Στατιστικής, Φυσικής & Αστρονομίας, Χημείας, Γεωλογίας, και Επιστημών του Περιβάλλοντος, […]

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου στα 1.250+ κορυφαία ακαδημαϊκά ιδρύματα του κόσμου για το 2019

Το Πανεπιστήμιο Αιγαίου συμπεριλαμβάνεται ξανά στην THE (Times Higher Education) «World University Rankings» list για το 2019, τον έγκυρο κατάλογο τον 1.250+ κορυφαίων Πανεπιστημίων του κόσμου, στις θέσεις 601-800. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε εδώ Αιέν Αριστεύειν!